Her er resultatene fra finalene i Kippermocupen. Hvis en finale ble avgjort på straffesparkkonkurranse står straffekonkresultatet i parantes, men om et lag vant på flere cornere står det "corner" i parantes.  

2017     Gutteklasser                                                Jenteklasser

            G16: Mosjøen - Rørvik                          3-0               J16: Åga - Namsos                      2-1

            G15: Ranheim - Fauske/Sprint              3-1                J15: Junkeren - Bossmo&Ytteren  1-0

             G14: Fauske/Sprint - Namsos               7-2                 J14: IL Hållingen - Sverresborg      1-4

             G13: Bossmo&Ytteren - Klompen          2-3                 J13: Tverlandet - Rørvik                0-2                  

         
2016 Gutteklasser                  Jenteklasser                   
  G16: Namsos IL - Mosjøen IL 0-1 J16: Gruben - Fauske/sprint 1-1 (4-3)
  G15: Astor 1 - Heimdal FK 1 0-1 J15: Kolstad - Namsos 0-5
  G14: Mosjøen IL 1 - Olderskog 1-2 J14: Junkeren - Valnesfjord 3-3 (4-5)
  G13: Tverlandet - Ranheim 3  1-2 J13: Tverlandet - Gruben  9-3
  Fair Play-pris: Astor      

 

2015 Gutteklasser
  Jenteklasser
 
  G16: Mosjøen - Rørvik 2-1 J15/16: Gruben IL - Støren/Sokna 1-1 (4-2)
  G15: Rødde FK - Selfors/Bossmo/Ytteren 3-0 J14: Rørvik - Namsos 2-2 (3-2)
  G14: Namsos - Hunstad 4-0 J13: Valnesfjord - Åga 4-2
  G13: Selfors UL - Olderskog IL 4-2    
  Fair play-pris: Tiller gutter 2002  
     
2014 Gutter   Jenter  
  Brønnøysund - Mosjøen 2-0 Namsos - Olderskog 5-1
  Smågutter 14 år   Småjenter 14 år
 
  Dønna - Hunstad 4-1 Gruben - Leirfjord 8-0
  Smågutter 13 år
  Småjenter 13 år
 
  Namsos - Brønnøysund 1-1 (corner) Innstranden - Klompen 4-0

Tidligere års finaler:

År Smågutter   Gutter  
1983 Mosjøen-Bossmo&Yttern 2-1 Sandnessjøen-Trim 2-0
1984 Mosjøen-Brønnøysund 1-1 Mosjøen-Brønnøysund 1-1
1985 Mosjøen-Brønnøysund 4-2 Mosjøen-Dønna 4-0
1986 Sparbu-Brønnøysund 8-2 Mosjøen-Ørnes 3-2
1987 Sandnessjøen-Brønnøysund 3-2 Brønnøysund-Bossmo&Yttern 2-1
1988 Namsos-Mosjøen 3-1 Timrå-Dønna 3-1
1989 Mosjøen-Mo 4-0 Namsos-Halsøy 5-0
1990 Grong-Mosjøen 2-0 Fauske/Sprint-Innstranden 4-1
1991 Mosjøen-Brønnøysund 2-1 Namsos-Mosjøen 3-1
1992 Mosjøen-Mo 3-0 Mosjøen-Mo 4-1
1993 Tverlandet-Olderskog 2-0 Mosjøen1-Mosjøen2 6-0
1994 Namsos-Mo 3-0 Mosjøen-Ørnes 3-0
1995 Namsos-Innstranden 7-0 Namsos-Sandvollan 2-0
1996 IK Sport-Brønnøysund 3-2 Brønnøysund-Mosjøen 2-2
1997 Brønnøysund-Overhalla 2-1 Namsos-Mo 1-1
1998 Mosjøen-Halsøy 1-1 Bodø Glimt-Mosjøen 3-1
1999 Mosjøen–Kolvereid 6-1 Namsos-Grand Bodø 3-2
2000 Overhalla-Fauske Sprint 3-0 Mosjøen-Saltdalskam. 4-1
2001 Brønnøysund-Overhalla 2-1 Halsøy-Grong 4-0
2002 Overhalla-Sport 71 1-0 Brønnøysund-Ørnes 2-0
2003 Namsos-Brønnøysund 2-1 Leirfjord-Brønnøysund 2-0
2004 Namsos-Mosjøen 4-3 Namsos-Olderskog 3-0
2005 Rørvik-Namsos 3-3 Namsos-Mosjøen 5-0
2006 Mosjøen-Rørvik 4-1 Namsos 1-Namsos 2 4-3
2007 Stålkameratene-Nærøy 3-2 Namsos-Mosjøen 3-0
2008 Namsos 2-Mosjøen 2 2-0 Herøy/Dønna-Mosjøen 2-1
2009 Bodø Glimt-Namsos 1-1 Brønnøysund-Mosjøen 1-0
2010 Saltdalskam.-Lurøy FK 1-1 Rørvik-Mosjøen 5-0
2011 Åga-IK Grand Bodø 2-1 Fauske Sprint-Mosjøen 0-0
2012 Namsos- Innstranden 1-1 Namsos-Fauske Sprint 2-0
2013 Namsos - Halsøy 3-0 Grand - Fauske/Sprint 0-0 (4-2 str.)
         
       
Småjenter   Jenter  
1986 Trim 58-Leirfjord 6-0 Trim 58-Åga 4-0
1987 Hundstad-Trim 58 1-1 Namsos-Åga 6-0
1988 Trim 58-Tverlandet 4-0 Timrå-Halsøy 4-0
1989 Fauske/sprint-Namsos 0-0 Grand Bodø-Trim 58 5-0
1990 Dønna-Halsøy 4-0 Grand Bodø-Steinkjer 3-2
1991 Dønna-Trim 58 4-0 Grand Bodø-Namsos 1-0
1992 Grong-Dønna 1-0 Grand Bodø-Halsøy 0-0
1993 Halsøy-Nordstranda 3-0 Grong-Dønna 2-1
1994 Innstranden-Overhalla 3-0 Grong-Innstranden 1-0
1995 Halsøy-Nesna 3-2 Grong-Halsøy 1-0
1996 Drevj/Drevvatn-Overhalla 1-0 Halsøy-Mo 2-1
1997 Overhalla-Leirfjord Serie Domsjø-Drevvatn Serie
1998 Leirfjord-Nordstranda 2-0 Drevvatn/Drevja-Brønnøysund 6-2
1999 Vega- Overhalla 2-0 Grand Bodø-Olderskog 3-2
2000 Tjalg-BK Ørnen (S) 2-1 Grand Bodø-Sandnessjøen 1-0
2001 Gruben-Valnesfjord 2-0 Grand Bodø-Leirfjord 3-0
2002 Overhalla-Mosjøen 2-0 Grand Bodø-Sandnessjøen 4-3
2003 Overhalla-Grong 0-0 Grand Bodø-Mosjøen 3-0
2004 Grand Bodø-Bangsund 3-0 Grand Bodø-Overhalla 3-0
2005 Grand Bodø-Valnesfjord 3-0 Grand Bodø-Overhalla 4-1
2006 Innstranden IL-Rørvik IL 3-0 Grand Bodø-Tverlandet 1-0
2007 Nordtranda-Kolvereid 3-2 Innstranden-Halsøy/Drevja 1-0
2008 Namsos-Grand Bodø 2-0 Gullvikm./Spillum-Grand Bodø 0-0
2009 Nærøy-Nordstranda 1-0 Innstranden-Halsøy 4-1
2010 Tverlandet-Kolvereid 3-2 Halsøy-Bossmo&Ytteren 1-0
2011 Gruben/B&Y-Innstranden. 1-0 Leirfjord-Nærøy 1-0
2012 Namsos-Hundstad 8-0 Sandnessjøen-Olderskog 1-0
2013 Rørvik - Drevja 2-2 (corner) Namsos - Mosjøen 2-0
         
Resultater fra sjuerfinalene:
Småjenter 13 år 7er   Smågutter 13 år 7er  
2013: FK Vinkelen - Gullvikmoen 7-0 Rørvik - Dønna 3-0
         
       
Kippermocupstipend (kr.5000,-x2)    
2004 Anette Sagen Hopp Sandra Lyng Haugen Sang
2005 Guro Strøm Solli Langrenn Elisabeth Turmo Fiolin
2006 Håkon Stenersen Fotball Raymond Enoksen Komponist
2007 Steffen Kjønnås Friidrett    
2008 Joakim Klaussen Aakvik Kombinert  Dead Garment Band
2009 Thomas Drage Fotball  Aleksander Leines Nordaas Film
2010 Andreas Skog Fotball  Johnsen sisters Band
2011 Emil Vilhelmsen Kombinert  Siril Aufles Valberg Piano
2012 Ragna Forså Svømming  Henrik Mortensen Aune Sang
         
Frende talent- og ildsjelpris
2013 Årets talent: Mosjøen IL G15   Årets ildsjel: Tom Drage  
2014 Årets talent: Marius Aune   Årets ildsjel: Kippermoens venner  
       
Turneringsleder Ant. lag    
1983 Jan Tverå 21    
1984 Åge Hansen 30    
1985 Åge Hansen 47    
1986 Stig Vollan 70    
1987 Stig Vollan 71    
1988 Leif Johnsen 91    
1989 Leif Johnsen 104    
1990 Leif Johnsen 110    
1991 Leif Johnsen 103    
1992 Øystein Moldrem 121    
1993 Øystein Moldrem 119    
1994 Øystein Moldrem 136    
1995 Øystein Moldrem 112    
1996 Øystein Moldrem 131    
1997 Øystein Moldrem 161    
1998 Øystein Moldrem 172    
1999 Øystein Moldrem 169    
2000 Øystein Moldrem 173    
2001 Øystein Moldrem 173    
2002 Øystein Moldrem 172    
2003 Øystein Moldrem/Alf H. Skog 190    
2004 Øystein Moldrem 184 (begr. pga mangl. kunstgress)  
2005 Øystein Moldrem 221    
2006 Øystein Moldrem 191    
2007 Øystein Moldrem 197    
2008 Øystein Moldrem 203    
2009 Øystein Moldrem 225    
2010 Øystein Moldrem 204    
2011 Øystein Moldrem 185    
2012 Øystein Moldrem 190  
2013 Øystein Moldrem 203  
2014 Espen Isaksen 221  
2015 Espen Isaksen 291  
2016
2017
Espen Isaksen
Espen Isaksen
333
321